Assassins Creed III Liberation (PSV)

Assassins Creed III Liberation (PSV) Wydawca: Ubisoft

cena brutto: 95 zł

Nowa / Zafoliowana


Produkt dostępny w sklepie od ręki

Assassin's Creed III: Liberation to najnowsza część popularnej serii firmy Ubisoft, przygotowana specjalnie dla konsoli PlayStation Vita. Pierwszy raz w serii pokierujemy asasynem płci żeńskiej, Aveline. Akcja ma miejsce w latach 1765-1780 w Nowym Orleanie, choć przyjdzie nam również zwiedzić kawałek Luizjany i meksykańskie osady.

Moc konsoli PlayStation Vita pozwoliła na to, by rozgrywka nie odbiegała znacząco od wersji na konsole stacjonarne. Naszym głównym celem jest eksploracja sporych terenów miejskich, ciche zabójstwa wytypowanych celów i przemieszczanie się w bardzo efektownych, akrobatycznych sekwencjach. Ciekawym urozmaiceniem w mechanice gry są przebrania. Każde z nich pozwala na korzystanie z unikalnych zdolności. Przykładowo na służącą mało kto zwróci uwagę, a bogata mieszczanka z łatwością oczaruje i przekupi straż. Arsenał naszej bohaterki zawiera takie ciekawostki jak bicz, dmuchawkę czy strzelający parasol.

Gra w pełni korzysta z dobrodziejstw PlayStation Vita. Objawia się to nie tylko wspaniałą grafiką, ale wykorzystaniem paneli dotykowych. Możliwe jest zaznaczenie kilku wrogów na ekranie i wykończenie ich jedną efektowną sekwencją, natomiast podczas kradzieży kieszonkowych "maca się" tylny panel konsoli. Assassin's Creed III: Liberation poza trybem dla jednego gracza posiada również kilka opcji gry multiplayer, w których motywem przewodnim jest zabijanie innych graczy lub umiejętnie skrywanie się przed nimi.