Assassin's Creed IV Black Flag (PS3)

Assassin's Creed IV Black Flag (PS3) Wydawca: Ubisoft

cena brutto: 55 zł

Nowa / Zafoliowana


Produkt dostępny w sklepie od ręki

Assassins Creed IV Black Flag to już szósta, a w oficjalnym nazewnictwie czwarta część bestsellerowej serii Assassins Creed produkcji Ubisoft. Gra opiera się na motywie podróży w czasie. W każdej z odsłon wcielaliśmy się w innego przodka głównego bohatera i wykonywaliśmy trudny fach cichego zabójcy m.in. w Jerozolimie, Florencji, Konstantynopolu czy podczas wojny secesyjnej w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. W poprzedniej części sporym uznaniem graczy cieszyły się opcjonalne misje morskie, w związku z tym studio Ubisoft Montreal zdecydowało się osadzić nową część przygód w znacznej części na wodzie.

Polem naszych działań tym razem będą Karaiby. W Assassins Creed IV Black Flag wcielimy się w zupełnie nowego bohatera, Edwarda Kenwaya, pirata szkolonego przez Asasynów, oficjalnie kończąc dotychczasowe "trygolie Altaira" i "trylogie Ezia". Edward poszukuje bliżej niesprecyzowanej lokacji lub artefaktu, na tropie którego jest również Zakon Templariuszy z którym jest w konflikcie. Po raz pierwszy na gracza będzie czekać w pełni otwarty świat. Ponad 50 zróżnicowanych i dopracowanych w najdrobniejszych detalach lokacji, w tym 3 duże miasta i ogromna ilość mórz i pojedynczych wysepek sprawi że będzie to prawdziwa uczta dla fanów eksploracji i zbierania sekretów.

Assassins Creed IV Black Flag
to zgodnie z tradycją serii połączenie gry przygodowej i zręcznościowej. Osią rozgrywki jest eksploracja terenu i eksterminacja kluczowych dla fabuły przeciwników, a droga jaką obierzemy do celu może być zarówno spokojna, skupiona na walce z ukrycia oraz efektowna, naszpikowana niesamowitymi pojedynkami z użyciem wielu rodzajów broni białej jak i palnej. Edward, podobnie jak pozostali Asasyni, jest bardzo wysportowany i niejednokrotnie przyjdzie mu uciekać lub przemieszczać się po dachach zabudowań w miłym dla oka stylu kojarzącym się z biegaczami parkour.

Poza trybem dla jednego gracza, w Assassins Creed IV Black Flag znajdziemy również rozgrywkę wieloosobową. Tryb kooperacji lub walki z innymi graczami rozgrywa się na specjalnych mapach, bazujących na fragmentach z części fabularnej, jednak odpowiednio przeprojektowanych na potrzeby większej ilości osób. Nad tą częścią gry czuwa usprawniona technologia AnvilNext, użyta już przy okazji Assasins Creed III oraz Assassins Creed: Liberation.

Assassins Creed IV Black Flag będzie ostatnią częścią wydaną na konsole PlayStation 3 i Xbox 360, a zarazem pierwszą z zapowiedzianych produkcji na PlayStation 4. Jest to znakomite podsumowanie dotychczasowych osiągnięć serii i godne pożegnanie z konsolami obecnej generacji, które powoli odchodzą.

 

Najnowsze