Far Cry 3 (PS3)

Far Cry 3 (PS3) Wydawca: Ubisoft

cena brutto: 55 zł

Nowa / Zafoliowana


Produkt dostępny w sklepie od ręki

Far Cry 3 to najnowsza superprodukcja francuskiego producenta i wydawacy, Ubisoftu. Gracz wciela się w Jasona Brody'ego, który wraz z grupą przyjaciół spędza szalone, suto zakrapiane alkoholem wakacje gdzieś na tropikalnych wyspach. Niestety, zrządzenie losu sprawia, że dostają się na wyspę opanowaną przez współczesnych piratów, którzy trzymają ich w niewoli i w razie jakogokolwiek braku posłuszeństwa - kolejno zabijają. Jason przypłacił ucieczkę śmiercią brata, ale poprzysiągł zemstę i pragnie uratować swoich bliskich.

Gracz niemal od początku ma swobodną rękę w tym, jak będzie grał w Far Cry 3. Może podążąć tylko i wyłącznie głównym wątkiem fabularnym, wykonywać cały ogrom misji pobocznych, lub swobodnie eksplorować dostępny w grze teren. Obszar ten jest gigantyczny i całkiem zróżnicowany. Najłatwiej się o tym przekonać wchodząc na jedną z 18 wież radiowych, z których widok zapiera dech w piersiach. Poza florą, z równie wielkim pietyzmem odwzorowano faunę. Dzikie psy, sarny, jelenie, warany, a nawet tygrysy i niedźwiedzie - wzory ich zachowań nie odbiegają od tego co można zaobserwować w filmach dokumentalnych rodem z kanału Discovery i często to gracz w roli myśliwego szybko staje się zwierzyną.

Far Cry 3 to przede wszystkim strzelanina, choć bardzo duży nacisk położono na ciche zabijanie i pozostawanie w ukryciu. Ilość dostępnych broni nie powala, ale z drugiej strony nie ma czego wielkiego się spodziewać na tropikalnej wyspie z bandą piratów. Podobnie jak w poprzednich częściach, w Far Cry 3 również wykorzystujemy wszelkiej maści pojazdy - od skutera wodnego po auta terenowe. W miarę postępów w grze zdobywa się doświadczenie, a wraz z wchodzeniem na wyższe poziomy doświadczenia, możemy dodać Jasonowi kilka przydatnych w rozgrywce atrybutów jak m.in. 50% szybsze poruszanie się w krzakach, wślizg, szybsze przeładowywanie broni itp. itd.

Pod względem graficznym gra prezentuje się olśniewająco i udowadnia, że konsole obecnej generacji jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa. Wartwa dźwiękowa należy do udanych, choć brak tu mocnego, rozpoznawalnego motywu przewodniego. Na uwagę zasługuje bardzo dobry tryb kooperacji. Far Cry 3 to jeden z największych hitów 2012 roku i bardzo dobra pozycja odbiegająca od schematycznych, oskryptowanych dzieł konkurencji.

 

Najnowsze