Castlevania: Lords of Shadow (X360)

Castlevania: Lords of Shadow (X360) Wydawca: Konami

cena brutto: 49 zł


Produkt dostępny w sklepie od ręki

Castlevania: Lords of Shadow to kolejna odsłona legendarnej serii, mającej swoje początki w latach 80-tych. Tym razem nad odwzorowaniem charakterystycznego klimatu czuwało hiszpańskie studio Mercury Steam. Co więcej, w projekt zaangażowane zostało legendarne Kojima Productions ze swoim twórcą na czele. Spod ich rąk wyszła dynamiczna gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby.

Głównym bohaterem jest ciemnowłosy młodzieniec o imieniu Gabriel, członek Bractwa Światła, zajmującego się zwalczaniem złych mocy. Wojownik otrzymuje zadanie zlikwidowania mrocznych zastępów Panów Cienia. W związku z tym udaje się w długą podróż do zamku, gdzie rezydują. Ma również nadzieję na zdobycie magicznej maski, przy pomocy której chce przywrócić życie swojej zamordowanej żonie.

W grze sterujemy postacią Gabriela, który może poruszać się zarówno pieszo, jak i wierzchem. Podczas zabawy czekają na nas potyczki z licznymi zastępami wrogów oraz ogromnymi bossami. Główny bohater używa różnych typów oręża (sztylety, młoty, miecze), w tym nieśmiertelnego bicza. Broń można ulepszać przy pomocy znalezionych przedmiotów. Sam system walki składa się z szerokiego wachlarza uderzeń, cięć, kombinacji ciosów i akcji specjalnych Oprawa graficzna prezentuje poziom podobny do najlepszych pozycji gatunku.

Najnowsze